• Головна
 • Корисні статті
 • Скільки виплачує страхова компанія по договору ЦПВВНТЗ (ОСАГО) при ДТП?
 • Скільки виплачує страхова компанія по договору ЦПВВНТЗ (ОСАГО) при ДТП?

  Договір страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ЦПВВНТЗ), який частіше називають «ОСАГО», покриває збиток, який страхувальник як винна в ДТП сторона наносить потерпілому або потерпілим.

  Ці відносини регулює відповідний Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

  Поліс (договір) ОСАГО покриває нанесений збиток в лімітах: за шкоду, нанесену майну – 100 000,00 гривень, а за шкоду, нанесену життю та\або здоров’ю – 200 000,00 гривень на кожного потерпілого. Якщо розмір шкоди за одним випадком перевищує п’ятикратний ліміт – то відшкодування кожному потерпілому пропорційно зменшується.

  По оформленому Європротоколу ОСАГО покриє не більше 50 000,00 гривень (виключно по пошкодженню автомобіля потерпілого).

  Варто вказати, що збиток, який перевищить застраховані полісом «ОСАГО» ліміти – доведеться покривати безпосередньо винній в ДТП особі, так само як і розмір франшизи, передбачений полісом.

  На одного потерпілого максимальна виплата по ОСАГО може бути в розмірі 300 000,00 гривень, максимально по пошкодженню автомобіля – 100 000,00 гривень і максимальна по нанесенню шкоди життю чи здоров’ю – 200 000,00 гривень.

  Якщо клієнт бажає збільшити можливі максимальні виплати по ОСАГО,  Страховий брокер «UTR» пропонує добровільне страхування відповідальності, максимальні ліміти якого можуть бути 1 000 000,00 гривень. Цей вид страхування дуже корисний враховуючи, що на дорогах є дорогі автомобілі, пошкодження яких  призведе до надзвичайних збитків. Щоб убезпечити себе від таких проблем ми радимо збільшувати страхові суми по ОСАГО. Вартість такого збільшення, як правило, – до 500,00 гривень, при цьому, наші клієнти отримують максимальне страхове покриття по «ОСАГО» і відчувають себе більш захищеними і впевненими на дорозі.

  Як розраховують страхові виплати по ОСАГО?

  В разі настання страхового випадку та належного повідомлення страхової компанії про такий випадок, надання документів та пошкодженого транспортного засобу на огляд до страхової компанії, страховик по договору ОСАГО має здійснити страхову виплату,покрити збиток в межах застрахованого ліміту. При цьому важливо врахувати, що від суми збитку страховик вираховує розмір франшизи, передбаченої договором (полісом) ОСАГО, а також якщо це виплата по майну – вирахує розмір зносу транспортного засобу.

  Страхові виплати по ОСАГО розраховують або аварійні комісари або долучені експерти, яким пошкоджений транспортний засіб надається для огляду.

  В разі нанесення шкоди життю або здоров’ю потерпілого (потерпілих), то страхова виплата по ОСАГО розраховується на підставі наданих потерпілим документів, що підтверджують діагностику, лікування, при втраті працездатності – документи про доходи, в разі смерті – документи на поховання, відшкодуванню також підлягає моральна шкода тощо.

  Мінімальний розмір виплати по лікуванню становить 1\30 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі за кожен день лікування, але не більше 120 днів.

  Виплати по тимчасовій втраті працездатності розраховуються таким чином:

  • для працюючої особи (особи, яка працює за трудовим договором) – неотримана середня заробітна плата,  обчислена відповідно до норм законодавства України про працю;
  • для особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, неотримані доходи, які обчислюються як різниця між доходом за попередній (до дорожньо-транспортної пригоди) календарний рік та доходом, отриманим у тому календарному році, коли особа була тимчасово непрацездатною;
  • для непрацюючої повнолітньої особи – допомога у розмірі, не меншому мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством.

  Виплати по стійкій втраті працездатності розраховують залежно від встановленої групи інвалідності і можуть бути в розмірі від 12 до 36 розмірів мінімальної заробітної плати.

  Виплати по моральній шкоді (в разі ушкодження здоров’я) – становлять 5% страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров’ю.

  Виплати по моральній шкоді (в разі смерті потерпілого) – становить 12 розмірів мінімальної заробітної плати.

  Виплати утриманцям одного померлого становить 36 розмірів мінімальної заробітної плати.

  Як відбуваються виплати по ОСАГО?

  Виплати по ОСАГО відбуваються у передбаченому законодавством порядку.

  Страхова компанія отримує від учасників ДТП всі необхідні документи, в разі недостатності – робить запити на їх отримання, розраховує суму виплати і не пізніше як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язана або прийняти рішення про виплату і відповідно виплатити страхове відшкодування, або за наявності підстав – відмовити у виплаті.

  На практиці, страхові компанії прагнуть не порушувати 90 денний термін для виплати, є такі компанії, які швидше приймають це рішення і виплачують потерпілим до спливу строку в 90 днів, а є і такі страховики, які затримують виплати.

  В разі затримки виплати по ОСАГО законодавством передбачена пеня за прострочення строку виплати – в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочки.